o nas
współpraca
kontakt
en

Polska Sieć Tańca

Polska Sieć Tańca wspiera cyrkulację polskich produkcji szeroko rozumianej sztuki tańca oraz wymianę artystyczną w kraju. Sieć została stworzona jako oddolna inicjatywa, kreowana przez - artystów, tancerzy i choreografów, kierowników i dyrektorów instytucji wspierających Sztukę Tańca. Sieć jest tworzona w duchu wymiany i poszanowania różniących się od siebie artystycznych wizji i estetyk.

Głównymi celami Sieci są przede wszystkim stworzenie warunków do prezentacji polskich produkcji tworzonych przez zespoły instytucjonalne oraz niezależnych artystów w Polsce; wymiana pomiędzy centrami o odmiennych estetykach artystycznych; stworzenie warunków do prezentacji najnowszych produkcji polskich artystów w kraju; umożliwienie wydajnego wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na taniec; kreowanie planu eksploatacji produkcji szeroko rozumianej sztuki tańca w Polsce.

Rok 2019 PST tworzą centra-założycielskie Sieci: Lubelski Teatru Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowskie Centrum Choreograficzne, program Stary Browar Nowy Taniec, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, oraz nowi partnerzy: Centrum Sztuki Mościce, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Suwalski Ośrodek Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Centrum Sztuki Tańca we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury oraz Fundacja Polka dot. Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Kierownikiem i pomysłodawcą Polskiej Sieci Tańca jest Maciej Kuźmiński, a koordynatorką - Alicja Berejowska. Pierwsza pilotażowa edycja miała miejsce w 2017 roku. Fundacja Polka dot przystąpiła do Sieci w 2018 roku.

W 2019 roku Polka dot wybrała spektakl „ONE”, produkcji Teatru Dada von Bzdülöw, Teatru Wybrzeże i Miasta Gdańsk, który zostanie zaprezentowany na pięciu scenach partnerskich w Polsce, w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, Centrum Kultury w Lublinie, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK oraz w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Teatr Dada von Bzdülöw
Spektakl „ONE”

W ramach współpracy Polka dot będzie współorganizatorem prezentacji spektakli Lubelskiego Teatru Tańca, Teatru Rozbark, Janusza Orlika, Grupy Wokół Centrum i Living Space Theater, na Pomorzu. W 2019 roku scenami partnerskimi zostały Słupski Ośrodek Kultury oraz Gdański Archipelag Kultury na Oruni.

Lubelski Teatr Tańca
Spektakl „Stalking Paradise”

Janusz Orlik/Art Stations Foundation
Spektakl „Mute”

Teatr Rozbark/Jakub Lewandowski
Spektakl „Rozkosz”

Living Space Theater
Spektakl „Kaj dzias”

Grupa Wokół Centrum
Spektakl „Dobre wychowanie”

Kalendarz Polskiej Sieci Tańca
Daty pokazów spektakli w Gdańsku i Słupsku już wkrótce!

Więcej informacji na stronie: pst.info.pl